5 faktai, kuriuos verta žinoti apie stiklą židiniams prieš kreipiantis į gamintoją

Jeigu naujuose namuose meistrai jums pastatė židinį, tačiau norite jį patobulinti įrengdami stiklą prie židinio, jeigu įskilo senojo židinio durelių stiklas, tikriausiai jau planuojate susisiekti su stiklo meistrais. Norime pateikti penkis faktus, kuriuos verta sužinoti apie stiklą pakuros durelėms ir stiklą po židiniu dar prieš užsakant naują stiklo gaminį.

1. Židiniai ir krosnys gali būti patobulinti įvairiais stiklo gaminiais.

Nesvarbu, ar norite užsakyti stiklą židiniui, kurio jis niekuomet neturėjo, ar senąjį pakeisti nauju, bet kokiu atveju verta žinoti, kad stiklo meistrai jums gali pasiūlyti net kelis skirtingus gaminius. Jei jums reikalingas stiklas po krosnele ar židiniu, turėkite omenyje, kad jis gali būti montuojamas greta krosnelės arba po ja. Pirmuoju atveju bus reikalingas mažesnis ir kiek plonesnis (8-10 mm) stiklo lakštas, antruoju – didesnis ir storesnis (10 mm ar daugiau), nes šis stiklas turi atlaikyti krosnelės svorį. Stiklas gali būti išpjaunamas jūsų pageidaujamo dydžio ir formos. Jeigu jūsų židinio durelės su stiklu, bet esamas stiklas jūsų netenkina arba yra įskilęs, stiklo meistrai gali išpjauti reikiamo dydžio ir formos stiklą ir pašalinę senąjį stiklą pakeisti jį nauju.

2. Stiklas židiniui turi būti atsparus karščiui.

Su stiklu dirbantiems meistrams net nekyla klausimų, kodėl židiniams reikalingas karščiui atsparus itin kokybiškas grūdintas stiklas. Vis dėlto apie židinius mažiau nusimanantis židinio savininkas gali tokį klausimą iškelti. Židinio stiklas kūrenimo metu patiria net 500-800° C temperatūrą, todėl paprastas stiklas gali įskilti. Tuo tarpu grūdintas stiklas yra pajėgus atlaikyti iki 300° C temperatūras ir prie jos nesideformuoja. Stiklas židiniams dažnai gaminamas iš vokiško stiklo „Robax“. Jis ne tik atsparus karščiui, nesibraižo, bet taip pat yra atsparus nedideliems smūgiams, kurių sunku išvengti kūrenant židinį malkomis. Stiklas į dureles montuojamas su karščiui atspariais klijais, gali būti naudojamos karščiui atsparios tarpinės. Stiklas po židiniu nepatiria didelės kaitros, tačiau iškritusi malka arba neatsargus vaikščiojimas, taip pat karštos iškritusios žarijos galėtų suskaldyti stiklą, todėl čia naudojamas grūdintas stiklas.

3. Galbūt dėl stiklo durelėse skilimo kaltos tarpinės.

Jūsų židinio durelių stiklo keitimas bus beprasmis, jei stiklas suskilo ne dėl kokių nors kitų priežasčių, o būtent dėl deformuotų arba nekokybiškų tarpinių. Dėl prastos kokybės arba ilgo tarnavimo laiko tarpinės gali būti susidėvėjusios, sukietėjusios ir gali neleisti stiklui minimaliai judėti esant skirtingoms temperatūroms. Tai ir gali nulemti stiklo skilimą. Keičiant seną stiklą naujų reikėtų įsitikinti, ar nereikia keisti ir tarpinių.

4. Stiklai židiniams ir stiklai po židiniais gaminami ne vien iš skaidraus stiklo.

Skaidrus stiklas krosnies ar židinio pakurai – tai klasika. Tačiau jeigu norite savo židinį patobulinti išskirtiniu stiklu, galima užsisakyti tonuotą, matinį arba dekoruotą stiklą. Jūsų pasirinktu atspalviu tonuotas stiklas gali būti derinamas prie kitų kambario interjero elementų. Matinis stiklas prislopins ugnies skleidžiamą šviesą, o dekoruotas stiklas židiniui suteiks prabangos. Jei turite išskirtinių poreikių, stiklą galima dažyti. Šie stiklo pasirinkimai galioja ir stiklui po židiniu. Jei jūsų židinyje naudojami abu stiklai, geriausia, jei jie dera tarpusavyje

5. Stiklą po židiniu ar krosnele geriau rinktis su facetu.

Stiklas su facetu (nuožulniomis kraštinėmis) labiau tinka po židiniu ar krosnele dėl vienos labai paprastos priežasties – kai vaikščiosite prie židinio, koja neklius už stataus stiklo krašto. Be to, facetuota kraštinė atrodo estetiškiau ir net plauti grindis prie židinio lengviau.

Parašykite mums