Pagrindinis / Naujienos / Pagrindinės taisyklės, kaip priderinti veidrodį namų interjere
Veidrodis – kone stebuklingas interjero elementas, kuris gali vizualiai padidinti mažą kambarį, suteikti šviesos tamsioms patalpoms arba tobulai užbaigti svajonių būsto įvaizdį. Tuo pačiu veidrodis gali tapti tikru galvos skausmu, kai reikia rasti jam tinkamą vietą. Pateikiame esmines taisykles, kurias žinodami lengvai rasite veidrodžiui tinkamiausią vietą ir pasieksite norimą rezultatą.
Vietą veidrodžiui parinkite pagal jo formą
Nesvarbu, ar bus kabinamas veidrodis su LED apšvietimu, veidrodis su rėmu ar veidrodis be rėmo, didele dalimi jo vietą interjere nulems jo forma. Vertikalus stačiakampis veidrodis tiks siaurame prieškambario praėjime, nes taip atkreips į save praeivio akis, tuo tarpu horizontalus stačiakampis veidrodis paprastai kabinamas svetainėje, nes erdviame kambaryje atsiskleidžia jo grožis. Apvalus veidrodis interjere savotiškai „suminkština“ kitus dekoro elementus ar griežtas linijas, o kvadrato ar stačiakampio formos veidrodžiai papildo erdvę organizuotumu, griežtumu.
Išnaudokite veidrodį šviesai sukurti
Kad kambaryje būtų šviesiau, nebūtinai jame turi kabėti veidrodis su apšvietimu. Standartinis veidrodis atspindi pro langus iš lauko krintančią šviesą ir pakanka sumaniai išnaudoti šią jo savybę. Paprastai tokiu atveju veidrodis kabinamas ant priešais langą esančios kambario sienos. Net ir apsiniaukusiomis dienomis jis atspindės pro langus sklindančią natūralią dienos šviesą. Kuo didesnį veidrodį įsigysite, tuo daugiau šviesos sukursite. Beje, veidrodis lygiai taip pat sėkmingai gali atspindėti ir šviestuvo skleidžiamą šviesą, todėl galima jį kabinti netoli kambaryje stovinčio šviestuvo.
Veidrodžio dydis taip pat svarbus
Iš veidrodžių interjeras kuriamas įvairiais būdais ir vienas iš būdų – tinkamai parinkti veidrodžio dydžiui tinkamą erdvę. Kalbant apie veidrodžių dydžius viskas gana paprasta: mažas veidrodis pradings itin didelėje sienoje, o ant mažos sienos pakabintas veidrodis gali neatskleisti viso savo grožio, nors toks kabinimo būdas yra galimas ir kai kuriomis aplinkybėmis yra tinkamas.
Veidrodžio stilius turi derėti su likusiu interjeru
Veidrodis atlieka savo funkciją – jame matome savo atvaizdą, tačiau egzistuoja ir gretutinė jo paskirtis – būti puošybos elementu. Erdvę veidrodis papuoš tik tuomet, kai jo stilius derės su aplinka. Veidrodžiai voniai neturėtų būti pernelyg apkrauti puošybos elementais, tuo tarpu svetainės veidrodis gali turėti įmantrų rėmą, ypač, jei kambaryje vyrauja barokinis stilius. Klasikinio stiliaus interjere geriau kabinkite itin paprastą griežtų linijų veidrodį, modernumu pulsuojančiuose namuose gali kabėti ir neįprastos formos ar spalvotas veidrodis.
Galvodami apie veidrodį galvokite apie smulkmenas
Kabindami ar statydami veidrodį numatytoje vietoje apgalvokite, kokie daiktai stovės šalia veidrodžio. Net ir kukli vazelė, pastatyta greta svetainės veidrodžio, gali atlikti svarbų vaidmenį. Didelis veidrodis interjere savotiškai atstoja originalų paveikslą, tačiau jei ant sienos erdvės pakanka, netoli jo gali kabėti ir tapytas paveikslas. Mažas veidrodis net gali tapti kelių paveikslų kompozicijos dalimi. Jei veidrodžiu nesiekiama sukurti kambaryje daugiau šviesos, tai, ką jis atspindės, vis vien svarbu. Įsivaizduokite, kad veidrodyje atsispindi jūsų mėgstama gėlė ir taip kambaryje sukuriamas žalumos įspūdis. Ir tokių gudrybių – begalės. Tereikia pasitelkti fantaziją.
Įsisąmoninę šias pagrindines veidrodžio kabinimo taisykles ir praktiškai jas pritaikę savo interjere pamatysite, kad net ir pats kukliausias veidrodis atrodo įspūdingai, jei tik jam parenkama tinkam vieta. Jeigu tinkamos vietos veidrodžiui paieškos jus vis dėlto išvargino, galbūt čia kaltas pats veidrodis? Gal jam jūsų naujame interjere paprasčiausiai ne vieta? Šiandien, kai gali būti pasitelkiama individuali veidrodžių gamyba ir perkami veidrodžiai internetu, nesunkiai užsisakysite veidrodį, kuris atitiks jūsų poreikius šimtu procentų.